Wybory ludzkie a konsekwencje, czyli ” Nie ufaj mu” Remigiusza Mroza.

Twórczości Remigiusza Mroza nie trzeba nikomu przestawiać. Jeden z najbardziej znanych i twórczych pisarzy młodego pokolenia pod koniec lipca wydał najnowszą  powieść ” Nie ufaj mu”. Jest to kontynuacja niezwykle dobrze przyjętej książki “Wybaczam Ci”. Główną bohaterką jest Ina Kobryn, która powoli wraca do siebie po wydarzeniach, które zafundował jej mąż. Czy jednak Ina zazna spokoju? 

Nic nie jest takie, jak się nam wydaje. 

Główną bohaterkę powieści Inę Kobryn poznajemy w “Nie ufaj mu” jako kobietę, która wiele przeszła i marzy jedynie o powrocie do normalności. Niestety, pada ofiarą napaści. Na szczęście gwałt uniemożliwia przypadkowy przechodzień. W takich okolicznościach Ina poznaje Alana. Szybko okazuje się, że mężczyzna nie tylko uratował jej życie, ale jest pełen uroku, przystojny, empatyczny i zabawny. Ina wierzy, że jej życie w końcu zaczyna się układać. 

Przeszłość dopomina się o swoje. 

Mimo że ” Nie ufaj mi” Remigiusza Mroza jest kontynuacją ” Wybaczam Ci”, nie trzeba tych części czytać chronologicznie. Każda opowieść jest inna, łączą ją jedynie bohaterowie. Prócz Iny jest jeszcze jej siostra Julka oraz Gracjan. Ten ostatni odegra dużą rolę w relacji Iny i Alana. Kto kłamie, a kto mówi prawdę? Dlaczego Julka mająca poślubić Gracjana dostaje listy w różnymi informacjami. Kto je wysyła i dlaczego? Czy chce ją ostrzec? U Mroza nic nie jest oczywiste, fabuła wciąga i zaskakuje, a bohaterowie nie zawsze są czarno- biali. 

W ” Nie ufaj mu bestseller książkowy” przekonamy się, że pieniądze doprowadzają do najróżniejszych wyborów i decyzji, nie zawsze dobrych. Mróz pokazuje również, że często dajemy sobą manipulować, szczególnie w relacjach damsko-  męskich. Czy wydarzenia, które staną się udziałem Iny będą pokłosiem tego, co zrobił jej mąż? I najważniejsze, czy Ina zdecyduje się odwiedzić go w więzieniu? Przeszłość wpłynie bardzo mocno na życie głównej bohaterki i sprawi, że będzie musiała na nowo rozliczyć się z traumą i cierpieniem. Czy wyjdzie z tej próby zwycięsko? Warto się o tym przekonać czytając najnowszą powieść Mroza ” Nie ufaj mu”.